Radar pogodowy

Każdy człowiek codziennie sprawdza pogodę, aby nie być zmuszonym czekać na daną godzinę w telewizji umieściliśmy na naszej stronie radar pogodowy. Wysokość temperatury, występowanie i intensywność opadów jest  to to, co najbardziej nas interesuje i zwracamy na to uwagę każdego dnia. Radar pogodowy świadomie lub nie, używa każdy- przez cały rok. Wiosną chcemy sprawdzić czy będzie padać, latem wysokość temperatury, jesienią siłę wiatru, a zimą opady śniegu. Wszystkie te dane zawiera radar pogodowy, dzięki czemu wystarczy nam jedna strona, z której można korzystać przez cały czas. Najważniejsze jednak jest to, że teraz radar pogodowy masz zawsze przy sobie i w każdej jednej sekundzie możesz sprawdzić aktualną pogodę w każdym miejscu na świecie !

Jak działa radar pogodowy?

Jest to pytanie nurtujące zapewne wiele osób. W jaki sposób to działa? Jak możemy przewidzieć pogodę na całym świecie i mieć te aktualne dane na bieżąco i to na jednej stronie, na jednej mapie ? Odpowiedź jest bardzo prosta. Otóż dzięki Nikoli Tesli, a mianowicie falom elektromagnetycznym, które wykrył. Zauważył on że dźwięki w lesie się odbijają i jesteśmy w stanie obliczyć dokładne miejsce odbitego dźwięku. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie życia bez tego odkrycia. Umieszczone na całym świecie radary  wysyłają fale elektromagnetyczne w atmosferę, które odbijają się od każdego napotkanego zjawiska czy to deszcz, śnieg, czy chmury, następnie wszystkie te dane dzięki radarom GPS zostają odczytywane, nanoszone i zapisywane na mapach. Wszystko oczywiście jest zautomatyzowane, przez co nie wymaga nakładu pracy ludzi i trwa tylko kilka sekund. Gotowe mapy są darmowe dla wszystkich i udostępniane tak, aby każdy mógł z nich skorzystać. Radar pogodowy Windy.com, który jest dostępny na naszej stronie jest bardzo szczegółowy, łatwy w obsłudze i zawiera wiele informacji, których nie znajdziecie na innych stronach. Informacje te są uaktualniane na bieżąco z maksymalnie kilkusekundowym opóźnieniem.

Jak korzystać z radaru pogodowego ?

Po włączeniu naszej strony radar pogodowy załaduje się automatycznie na stronie głównej. W celu ułatwienia domyślnie ustawiona jest mapa Polski. Poruszające się kreski na mapie oznaczają kierunek i intensywność wiatru. W lewym górnym rogu ujrzymy nasze aktualne miejsce wraz z temperaturą tam panującą oraz szybką prognozę na najbliższe trzy dni. Dodatkowo na górze możemy wpisać dowolną interesującą nas miejscowość. Nie zapominajmy, że radar pogodowy obejmuje cały świat ! Przechodząc dalej, w prawym górnym rogu mamy znaki + i – służące do przybliżania i oddalania mapy. Pod nimi znajduje się cała gama opcji. Od tych najbardziej podstawowych jak: wiatr, opady deszczu, śnieg, chmury czy temperatura, nasz radar pogodowy posiada dodatkowe opcje takie jak: występowanie świeżego śniegu, burze, punkty rosy, wilgotność, mgły, widoczność, temperatury mórz i oceanów, prądy, fale czy nawet warstwę ozonową! Dzięki temu na naszej stronie każdy znajdzie coś dla siebie i za pomocą jednej strony możemy sprawdzić dosłownie wszystkie anomalia występujące w atmosferze. Jakby tego było mało prawy dolny róg pokazuje miejsca lądowisk dla paralotni oraz najlepsze miejsca do windsurfingu, a nawet lotniska. Pod tymi opcjami, (które dla ułatwienia są oznaczone za pomocą obrazków) mamy pasek kolorów wyjaśniający intensywność wybranego przez nas zjawiska. Ostatnią już opcją, którą posiada radar pogodowy jest prognoza na najbliższe 9 dni. Za pomocą przycisku „play” możemy przewijać i wstrzymywać prognozę na interesującej nas godzinie. Wszystkie te opcje zawiera radar pogodowy znajdujący się na naszej stronie !

radar pogodowy

Radar pogodowy dla każdego !  

Pogoda jest to coś co interesuje każdego nie zależnie od wieku, dlatego robiliśmy wszystko, aby umieszczony na naszej stronie radar pogodowy był przejrzysty, łatwy w obsłudze, ale jednocześnie szczegółowy z dużą dawką informacji. Dzięki temu każdy nie zależnie od wieku oraz stopnia zaawansowania w obsłudze komputera świetnie sobie poradzi. Kolejną ważną kwestią jest to, że radar pogodowy nie potrzebuje super sprzętu, ponieważ nie ma wymagań sprzętowych. Wystarczy zwykły komputer, laptop, tablet bądź telefon komórkowy z dostępem do internetu. Radar pogodowy działa na każdym urządzeniu ! Dodatkowo jest całkowicie bezpłatny. Nie musisz się logować, podawać maila ani numeru telefonu. Nasza strona jest i zawsze będzie w pełni darmowa ! Gwarantujemy, że nie będziemy wysyłać do ciebie Newsletter’ów, ani żadnych reklam.

Planujesz wakacje ? Nie zapomnij sprawdzić pogody !

Dzięki tak wielu opcją, które posiada radar pogodowy możemy bardzo dokładnie sprawdzić docelowe miejsce naszego wyjazdu. Oprócz takich danych jak temperatura oraz opady ważne jest również sprawdzenie wysokości fal. Wybierając się na wakacje z rodziną raczej wybierzemy plaże ze spokojną wodą, w trosce o bezpieczeństwo naszych dzieci oraz możliwość pływania i schłodzenia się w morzu w upalny dzień. Zanim wydamy wiele pieniędzy na wycieczkę warto sprawdzić czy dane miejsce na pewno spełni nasze oczekiwania. Podobnie, jeżeli wybieramy się na wakacje w celu uprawiania sportów wodnych takich jak windsurfing. Nikt nie lubi rozczarowań, więc zanim wybierzesz się na deskę sprawdź uprzednio wysokość fal w interesującym cię miejscu, aby móc w pełni wykorzystać swój urlop i dni wolnych od pracy. Radar pogodowy to niezbędnik nie tylko podczas dalekich wyjazdów, lecz również podczas planowania wyjść ze znajomymi czy zorganizowania imprez plenerowych. Wiele takich przyjęć szykujemy latem, jednak to właśnie wtedy pogoda jest najbardziej niestabilna i w jednej sekundzie z pełnego słońca może przemienić się w wielką ulewę bądź burze z piorunami. Nie pozwól, aby pogoda popsuła ci wspaniałą zabawę i bezcenny czas spędzony z najbliższymi. Wystarczy włączyć radar pogodowy i sprawdzić jaka aktualnie jest pogoda oraz czy zmieni się w najbliższym czasie.