Czeski radar

Radar opadów umieszczony na naszej stronie to nie tylko mapa polski. Z łatwością znajdziesz na niej nawet czeski radar! Nasza mapa dysponuje informacjami o wszystkich, nawet najdalszych zakątkach świata. Bez problemu dowiesz się jaka pogoda panuje obecnie w Łodzi, w Miami czy na Fidżi. Jest to szczególnie ważne dla osób planujących podróż czy wyjazd za miasto. Masz wolny weekend i chcesz spędzić ten czas w pięknej Pradze? Nie ma problemu, wystarczy wpisać nazwę miejscowości a radar opadów w kilka sekund zmieni się w czeski radar. Oczywiście na naszej stronie znajdziesz jeszcze wiele innych cennych informacji pogodowych.

Jak korzystać z naszej strony ?

Aby skorzystać z czeskiego radaru w pierwszej kolejności należy kliknąć na nazwę “windy” znajdującą się na samej górze mapy, która wyświetla się automatycznie od razu po załadowaniu strony. Następnie w okienku “ZNAJDŹ MIEJSCOWŚĆ” z lewej strony należy wypisać interesującą nas lokalizację. 

Wyszukane miejscowości możemy dodać do ulubionych, co ułatwi dostęp, kiedy kolejny raz będziesz chciał skorzystać z naszej mapy. To co jako pierwsze ukazuje się naszym oczom, kiedy czeski radar się załaduje to białe poruszające się kreseczki. Symbolizują one kierunek i intensywność wiatru. Im więcej kresek w jednym miejscu tym silniejsze podmuchy wiatru. 

W związku z tym, że czeski radar to nie tylko opady deszczu, z prawej strony mamy menu wyboru opcji. Znajdują się tam takie pozycje jak: radar, błyskawice, wiatr, deszcz, burza, temperatura, chmury, fale, opady śniegu, wilgotność, chmury, mgła, ciśnienie powietrza, punkt rosy, widoczność, prądy morskie, stężenie pyłów, stężenie CO i wiele więcej. Możemy zaznaczyć te, które interesują nas najbardziej a radar czeski wyświetli nam je od razu w menu szybkiego wyboru. 

Po wybraniu innej interesującej nas opcji mapa dostosuje się automatycznie, zmieniając kolory i jednostki. W większości przypadków kolor niebieski oznacza  najmniejsze natężenie danego zjawiska, następnie poprzez zielony i żółty przechodzi w czerwony i fioletowy symbolizujące największe natężenie. Dokładny opis wraz z jednostkami znajduje się na dole mapy. Oprócz tego, że czeski radar pokazuje pogodę na żywo to zawiera również prognozę na najbliższe dni. Dzięki temu wszystkie intersujące nas opcje możemy sprawdzić z tygodniowym wyprzedzeniem. 

Pasek, który to ukazuje znajduje się w lewym dolnym rogu mapy. Wystarczy nacisnąć przycisk play a zobaczymy jak zmienia się pogoda w najbliższych dniach.

czeski radar

Dla kogo przeznaczony jest czeski radar ?

Ze względu na różnorodność opcji czeski radar jest idealnym narzędziem dla każdego. Wychodząc rano z domu za pomocą jednej strony możesz szybko sprawdzić jaka aktualnie panuje pogoda na dworze a jednocześnie dowiesz się jaka jest widoczność na drodze oraz ciśnienie powietrza. Jest to szczególnie polecane osobą, które codziennie dojeżdżają do pracy oraz ludziom, którzy mają problem z ciśnieniem tętniczym.

Z naszego radaru bardzo często korzystają rodziny planujące wakacje lub krótkie, weekendowe wypady za miasto, ponieważ w ławy i szybki sposób jesteśmy w stanie sprawdzić pogodę a obserwując wiatr i kierunek przemieszczania się chmur możemy w realny sposób oszacować jaka pogoda będzie w interesującym nas miejscu. Kolejną grupą osób, które często wykorzystują czeski radar są ludzie, których ulewny deszcz zaskoczył podczas spaceru lub zakupów w centrum handlowym. Każdy z nas na pewno nie raz spotkał się z taką sytuacją. 

Latem krótkie ulewy zdarzają się bardzo często, zamiast iść w deszczu i przemoczyć całe ubranie wystarczy sprawdzić czeski radar, ponieważ może za parę minut deszcz minie. Właśnie dlatego cieszymy się, że nasz radar działa na każdym urządzeniu łącznie z telefonem komórkowym. Dzięki temu dostęp do wszystkich informacji pogodowych masz w zasięgu ręki.

Jak działa czeski radar ?

Czeski radar jest bardzo prosty w obsłudze. Mapa ładuje się automatycznie i chcąc sprawdzić podstawowe informacje pogodowe takie jak: opady deszczu, intensywność i kierunek wiatru czy temperaturę nie musimy nic klikać. Zależało nam, aby umieszczony radar na naszej stornie był prosty w obsłudze tak, aby nawet osoby starsze czy nie znające się za bardzo na obsłudze komputera mogły z niego skorzystać. Działa on na każdym urządzeniu posiadającym dostęp do internetu, nie zależnie od tego czy jest to tablet, laptop, komputer czy smartfon.