Gdzie jest burza

Letnie wieczory kojarzą się nam szczególnie zachodami słońca i ciepłym powietrzem. Gdy odpoczywamy nad wodą i obserwujemy bezchmurne niebo nie tylko komary mogą być naszą zmorą. Szczególne w gorące letnie dni bardzo szybko na horyzoncie może pojawić się burza, która pokrzyżuje nasze plany. Nie ważne czy to wyjazd nad wodę czy wycieczka rowerowa za miasto. Burze są bardzo niebezpieczne i zagrażają zdrowiu oraz życiu. Z tego powodu powinno się wiedzieć gdzie jest burza, już przy organizowaniu wyjazdu.

Na naszej stronie zobaczysz radar, który pokazuje gdzie jest burza. Dowiesz się również jak uniknąć burzy, jak korzystać i jak działa radar burz. Sprawdź już teraz i unikaj burzy jak prawdziwy profesjonalista. Dowiedz się, gdzie jest burza i nigdy więcej nie daj się zaskoczyć.

Kto sprawdza gdzie jest burza?

Burze najczęściej występują latem, lecz mogą zdarzyć się również wiosną oraz jesienią, rzadziej zimą. Lato to idealna pora roku do organizowania wyjazdów oraz podróży. Aplikacja, która pokazuje gdzie jest burza, jest w takim razie idealna dla wczasowiczów oraz urlopowiczów.

Letnie burze potrafią być bardzo gwałtowne oraz niebezpieczne. Szczególnie wyjazdy nad wodę lub rowerowe eskapady potrafią się kończyć pod drzewem, co w czasie burzy jest bardzo niebezpieczne. Ludzie, którzy sprawdzają gdzie jest burza także uważają na swoje dzieci. W dzisiejszych czasach nawet dzieci posiadają telefony. Można więc się z nimi skontaktować, gdy na horyzoncie pojawią się wyładowania atmosferyczne oraz ulewny deszcz.

Kolejnymi miłośnikami są wędkarze, którzy większość swojego wolnego czasu spędzają nad wodą. Jak już wcześniej zostało wspomniane, jest to bardzo niebezpieczne w czasie burzy. Szczególnie, że wędkarze łowią nierzadko na wędziska z włókna węglowego, co bardzo przyciąga burze. Więc także i oni patrzą gdzie jest burza, aby na darmo nie jechać nad wodę i nie wrócić o przysłowiowym „suchym kiju” oraz „mokrzy do ostatniej nitki”.

Burza ma swoich zwolenników oraz przeciwników. Niektórzy uwielbiają odprężyć się oglądając błyskawice z bezpiecznej odległości. Wielu ludzi nawet za nimi jeździ! O tym gdzie jest burza mówi im radar, wsiadają w samochód i gonią chmury burzowe. Takich ludzi można śmiało nazwać łowcami burz. Aby zachować bezpieczną odległość oraz nie znaleźć się w samym środku chmur burzowych, używają oni radaru burz. Niestety czasami kończy się to tragicznie. Nie zachęcamy, dlatego do igrania z żywiołami!

Tej rady na pewno posłuchają osoby, którzy panicznie boją się burz. Takcy ludzie nie mogą spać w burzowe noce oraz nienawidzą grzmotów burzy. Mogą oni sprawdzić, gdzie jest burza i się dobrze na nią przygotować.

Jak widać jest wiele różnych grup ludzi, którym przyda się radar burz. Ty też sprawdź czy nie będzie burzy w twojej okolicy na aplikacji, gdzie jest burza!

gdzie jest burza

Jak uniknąć burzy – poradnik

Wraz z mapą burz możemy w bardzo prosty sposób zobaczyć gdzie jest burza, aby jej uniknąć. Jeśli planujemy wyjazd, chcemy śledzić burzę lub panicznie się jej boimy to jest to idealna strona! Tutaj zobaczysz czy w twojej miejscowości będzie burza oraz padał deszcz.

Zacznijmy od mapy burz. Jest to bardzo proste narzędzie do wykrywania wyładowań atmosferycznych Możemy zobaczyć na nim plamki oraz ikonki. Plamy sygnalizują opady deszczu w danym miejscu. Kolor wskazuje na intensywność opadów, im jest głębszy tym więcej deszczu spadnie w tej miejscowości. Możemy również zobaczyć ikonki, czy to płatki śniegu czy też błyskawice, co wskazuje na burze.

Z jednej strony możemy zobaczyć wiele ikonek błyskawic w pewnym obszarze. Pokazuje nam to gdzie może wystąpić burza w danym czasie. Burze potrafią być nieprzewidywalne i gwałtowne, więc jest to idealne ostrzeżenie, że i u nas mogą rozwinąć się chmury burzowe.

Z drugiej strony możemy dostrzec pojedyncze błyskawice. Są one małe, srebrne i pojawiają się na chwile. Wskazuje to na burze na żywo. W taki sposób możemy sprawdzić gdzie jest burza dosłownie w tym momencie. Wraz z obserwacją kierunku wiatru oraz przesuwając linie czasu na dole, możemy również zobaczyć czy mamy spodziewać się wyładowań atmosferycznych w naszej lokalizacji.

W ten prosty sposób możemy zobaczyć gdzie jest burza i czy dojdzie ona do nas. Zalecane jest regularne sprawdzanie mapy burz, ponieważ mogą one rozwinąć się znikąd. Sprawdzaj gdzie jest burza szczególnie w duszne, gorące letnie dni i nie daj się zaskoczyć!