Czym jest radar burz ?

Radar burz jest to mapa ukazująca aktualne występowanie opadów oraz burz nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego kto planuje wyjście z domu, szczególnie latem, kiedy to burze pojawiają się niespodziewanie i bardzo często nas zaskakują. Jeżeli nie chcesz, aby twoja impreza, rodzinny grill czy spotkanie z przyjaciółmi zakończyło się przemoczonymi ubraniami, mokrymi talerzami i biegiem do domu w deszczu, wystarczy regularnie korzystać z nasze strony i umieszczonego na niej radaru burz. Gwarantujemy, że dzięki temu wszystkie twoje plany się powiodą, a twoi znajomi będą zadowoleni z przygotowanego przez ciebie przyjęcia. Obserwując pogodę i chmury często wydaje nam się że zaraz lunie deszcz i w pośpiechu pakujemy wszystko i uciekamy do domów, po czym okazuję się, że podejrzewana burza przeszła bokiem i ominęła nas. Teraz wystarczy tylko skorzystać z radaru burz, który jest bardzo szczegółowy i pokazuje dosłownie każde miejsce na świcie wraz z informacjami czy na danym obszarze będą zaraz występować opady.

Radar burz – Jak korzystać?

Włączając naszą stronę radaropadow.com mapa świata domyślnie ustawi lokalizację Polski, co za tym idzie automatycznie załaduje nam się mapa naszego kraju z zaznaczonymi na niej poruszającymi się kolorowymi punktami i plamami. Kolor niebieski od najjaśniejszego do najciemniejszego oznacza deszcz, gdzie najjaśniejszy kolor symbolizuje lekkie opady i tak adekwatnie im kolor ciemniejszy tym większe opady deszczu. Kolory od żółtego do pomarańczowego oznaczają intensywny deszcz. Następnie kolor czerwony pokazuje występowanie burz. Tutaj również intensywność burzy zależna jest od intensywności koloru. Dodatkowo na różowo i fioletowo zaznaczony jest grad oraz tornado. Na mapie wyjaśnienie to znajduje się po lewej stronie. Po prawej mamy symbole + i – służące do przybliżania i oddalania mapy. Na samej górze natomiast mamy ukazaną godzinę, strzałki w prawo i lewo oraz stop. Służy to do przewijania czasu na radarze burz, na ten, który nas interesuje. Możemy sprawdzić aktualną godzinę jak i prognozę przesuwania się chmur w następnych minutach. Dzięki czemu dokładnie wiemy czy za chwilę będzie u nas padać, czy nie. Radar burz blitz jest bardzo szczegółowy, dlatego możemy bardzo mocno przybliżyć mapę i dokładnie sprawdzić naszą lokalizację. Jesteśmy w stanie to uzyskać, również poprzez podwójne kliknięcie myszy na interesujący nas obszar.

Radar burz dla kogo został stworzony?

Radar burz to strona nie tyko dla ludzi planujących wyjście. Wiosna i lato to również czas świąt wielkanocnych, komunii, chrzcin, ślubów i wielu innych imprez, które bardzo chętnie urządzamy na zewnątrz. Ślub w plenerze może być pięknym i niezapomnianym przyjęciem nie tylko dla pary młodej lecz również dla gości, jednak pod warunkiem, że tego dnia nie lunie deszcz lub co gorsza nie złapie nas burza. Dlatego lepiej na bieżąco śledzić pogodę oraz wchodzić na radar burz, by zdążyć jeszcze przed tym wielkim dniem całe przyjęcie zaaranżować w pomieszczeniu. Podobnie kiedy wybieramy się na przyjęcie plenerowe jako goście należy uprzednio sprawdzić radar burz, aby ubrać się odpowiednio do pogody, bo przecież nikt nie lubi marznąć. Szczególnie ważne jest to dla rodziców posiadających małe dzieci, które bardzo szybko się przeziębiają. Zadbaj o swoją pociechę i przed wyjściem sprawdź radar burz, aby wiedzieć, czy na pewno jest one dobrze i odpowiednio ubrane. Radar burz jest to również pozycja obowiązkowa dla ludzi planujących wakacje, bądź kilkudniowy wyjazd. Radar burz umieszczony na naszej stronie jest lepszy od pogody telewizyjnej, ponieważ nie musimy na niego czekać. Mamy go zawsze i wszędzie przez co w każdej chwili możemy sprawdzić występowanie opadów!

radar burz

Jak działa radar burz blitz ?

Pewnie wiele osób zastanawia się na jakiej podstawie określa się gdzie jest burza? Do tego są wykorzystywane anteny umieszczone pomiędzy sobą w odpowiednich odległościach odbierają one sygnał (podobny do sygnału radiowego) o wyładowaniach atmosferycznych do 400 km. Im wyżej zainstalowana antena tym lepiej. Odbiera ona sygnał o kierunku i intensywności burzy. Na nasze stronie macie już zebrane wszystkie sygnały i umieszczone na jednej mapie. Radar burz działa nie tylko na komputerze, lecz również na telefonie, tablecie oraz każdym jednym urządzeniu mającym dostęp do internetu. Dzięki temu w każdej chwili i w każdym miejscu możesz sprawdzić aktualne opady oraz ich prognozę na najbliższy czas. Co najważniejsze jest on banalnie prosty w obsłudze, tak naprawdę nie musimy nic robić, ponieważ mapa i radar burz ładuje się automatycznie! Dzięki temu każdy nie zależnie od wieku jest w stanie szybko i łatwo skorzystać z radaru burz. Ludzi starsi poradzą sobie na naszej stronie tak samo świetnie jak młodzi !  Tworząc tą stronę bardzo ważna była dla nas prostota, aby umożliwić korzystanie z radaru burz nawet amatorom internetu.

Radar burz dla łowców burz !

Łowcy burz to osoby pasjonujące się wyładowaniami atmosferycznymi i uwieczniające je na zdjęciach i filmach. Pomimo, że jest to bardzo niebezpieczna pasja nadal liczba osób zajmujących się tym jest bardzo duża. Radar burz to dla nich coś, z czym się nie rozstają. Dzięki temu mogą dokładnie i precyzyjnie sprawdzić gdzie aktualnie znajduje się wyładowanie atmosferyczne oraz czy pojawi się także w ich miejscu zamieszkania. Korzystając z naszej strony są zawsze.