Burze online

Dzięki naszej stronie codziennie możesz sprawdzać burze online i to całkowicie za darmo ! Umieściliśmy na niej radar pogodowy, który na bieżąco pokazuje pogodę na całym świecie, ze szczególnym uwzględnieniem opadów. W tym samym czasie na całym świecie ma miejsce około 1800 burz oraz ponad 100 wyładowań atmosferycznych. Czas na podstawowe pytanie czyli jak w ogóle powstaje burza? W górnych warstwach atmosfery powietrze jest o wiele zimniejsze, niż przy jej powierzchni, a jak wiemy ciepłe powietrze jest lżejsze i unosi się do góry, następnie stopniowo ochładza się i rozpręża przez co zimne ostatecznie spada na ziemię. Zjawisku temu najczęściej towarzyszą pioruny, czyli wyładowania elektryczne o bardzo dużym natężeniu. Kieruje on w stronę ziemi ujemne ładunki elektryczne pozostawiając za sobą kanał bardzo mocno zjonizowanego powietrza, co tworzy po drodze rozgałęzioną ścieżkę. Przepływ ładunków dodatnich natomiast, trwa tylko 0,0001 sekundy i jest ponad 1000 razy silniejszy niż przepływ w domowej sieci elektrycznej. Proces ten jest powtarzany wielokrotnie. Tutaj pojawia się kolejne pytanie skąd grzmoty i błyskawice? Jest to spowodowane przepływem prądu i gwałtownym rozgrzaniem powietrza do bardzo wysokiej temperatury. Jak więc łatwo zauważyć burze są bardzo niebezpieczne i należy ich unikać. Na naszej stronie możesz śledzić burze online dzięki czemu zawsze będziesz na nie przygotowany i nigdy więcej cię one nie zaskoczą.

Kto sprawdza burze online?

Najczęściej burze online interesują łowców burz, czyli osoby, które są ekspertami od wyładowań atmosferycznych i na bieżąco sprawdzają, gdzie się one aktualnie znajdują a następnie ścigają je po całym kraju. Dzięki temu, że nasz radar pokazuje burze online mogą oni z powodzeniem zaplanować sobie wyprawę i odpowiednio się do niej przygotować. Jest to bardzo niebezpieczna praca i nikt niedoświadczony nie powinien robić tego na własną rękę. Ludzie ci posiadają odpowiednią wiedzę i są uprzednio dobrze przygotowani do tego zadania. Zajmują się tym głównie w celach badań prowadzonych nad tym zjawiskiem. Do łowców burz należą również jej pasjonaci, którzy po prostu są zafascynowani tym zjawiskiem i je nagrywają oraz robią piękne zdjęcia. Kolejną grupą osób, które sprawdzają burze online są ludzie, którzy panicznie się ich boją lub po prostu chcą ich uniknąć. Każdy z nas zna kogoś kto, gdy tylko podejrzewa, że nadejdzie burza zamykają wszystkie okna, wyłączają prąd w domu, a sami najchętniej schowaliby się do szafy. Bardzo słusznie ! Jak już wspominaliśmy jest to bardzo niebezpieczne zjawisko i rocznie co najmniej 1000 osób ginie od uderzenia pioruna ! Lepiej zapobiegać, niż narażać się na niebezpieczeństwo, jednak w związku z tym, że grzmoty i pioruny są bardzo głośne często wydaje nam się, że mają one miejsce dokładnie nad nami, jednak w rzeczywistości są one oddalone o kilka kilometrów. Burze online dostępne na naszych mapach to idealne rozwiązanie, ponieważ łatwo można sprawdzić gdzie dokładnie się one znajdują, przez co oszczędzimy sobie i innym niepotrzebnego stresu i nerwów.

burze online

Radar opadów idealny na lato !

Lato. W związku z wysoką temperaturą to właśnie wtedy występują największe i najczęstsze opady i burze z piorunami. Paradoksalnie to właśnie wtedy organizujemy najwięcej imprez plenerowych. Urodziny, komunie czy bardzo popularne w ostatnim czasie śluby pod chmurką to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie pod warunkiem, że pogoda nie popsuje nam planów. Pomimo, że nie da się jej zaplanować, ani przewidzieć to możemy zawczasu się zabezpieczyć i zorganizować zadaszenie, pod warunkiem, że wystarczająco szybko sprawdzimy pogodę. Najnowsza technologia i bardzo dokładne radary są w stanie dostarczyć nam takich informacji.

Jak sprawdzić burze online ?

Nasza mapa jest bardzo łatwa w obsłudze, o czym zaraz się przekonacie. Jeżeli chcesz sprawdzić burze online wystarczy wpisać nazwę naszej strony gdzie-jest-burza.pl w wyszukiwarce. Mapa polski załaduje się automatycznie. Pokazuje ona trzy kolory: czerwony, żółty i zielony. Pierwszy z nich ukazuje gdzie dokładnie teraz znajduje się burza, kolejny z nich gdzie znajdowała się ona przed chwilą, a kolor zielony wskazuje jeszcze wcześniejsze miejsce jej występowania. Dzięki temu ukazuje nam się droga jaką burza przebyła i możemy przewidzieć w mniej więcej których obszarach pojawi się za chwilę. Wszystkie radary burz działają na podobnej zasadzie, czyli nanoszą kolorowe punkty na mapę. Jest to możliwe dzięki antenom zamieszczonym na całym świecie. Są one umieszczone 10 metrów powyżej dachów budynków, w których rejestrowane są burze. Siła otrzymanego sygnału pozwala na lokalizację wyładowania atmosferycznego, dzięki temu wiemy w którym dokładnie miejscu się ona znajduje. Antena ta odbiera sygnał do 500 kilometrów od umieszczonego odbiornika. Adekwatnie im wyżej jest ona umieszczona tylko zasięg jej odbioru się zwiększa. Wszystkie sygnały są automatycznie zbierane i analizowane przez specjalistyczny sprzęt i stworzone do tego programy. To tam następuje odebranie sygnału a następnie obliczanie pozycji geograficznej, a następnie, za pomocą GPS umieszczenie tych danych na mapie. Serwery umożliwiają wykrywanie dziesiątek tysięcy burz na minutę. Mapy są na bieżąco aktualizowane mniej więcej co 1-5 minut, dzięki temu dostępne dane i burze online są bardzo aktualne. Jak widać obsługa naszej stronny, jeżeli chcesz sprawdzić burze online jest bardzo prosta i nie wymaga specjalistycznego sprzętu, ani umiejętności korzystania z komputera. Jest dostępna dla każdego, w każdym wieku. Warto wspomnieć również, że działa ona na każdym sprzęcie posiadającym dostęp do internetu. Obojętnie czy jest to komputer, laptop, tablet  czy smartfon- nasza strona zawsze będzie działać wyśmienicie i zawsze będzie darmowa. Bez podawania maila, bez newsletterów, bez ukrytych opłat ! Dzisiaj i zawsze sprawdzanie burz online będzie darmowe. Nie musisz się niczego obawiać.