Mapa opadów to nie prognoza!

Najważniejszą rzeczą godną zauważenia jest fakt, że mapa opadów to nie prognoza pogody! Jest to radar, który odnotowuje dane na temat bieżących opadów opadów. W przeciwieństwie do innych nasze informacje są zawsze sprawdzone i aktualne. Warto korzystać z naszej mapy opadów, jeżeli nie chcesz być zaskoczony przez pogodę i wolisz rzetelne informacje od przypuszczalnych prognoz.

Mapa opadów na żywo!

Mapa opadów pozwala na obserwację aktualnej pogody panującej na całym świecie. Dzięki niej możemy z łatwością sprawdzić czy nie złapie nas ulewa. Przydaje się to szczególnie kiedy wybieramy się właśnie na spacer, bądź mamy ważne sprawy do załatwienia na mieście. Pogoda bywa tak zmienna, że bezchmurne niebo w ułamku sekundy potrafi zmienić się w srogi deszcz. Jeżeli nie chcesz zmoknąć wystarczy, że przed wyjściem z domu sprawdzisz mapę opadów. Równie często zdarza nam się przypuszczać, że za chwilę będzie padać i brać ze sobą parasolkę, po czym okazuję się, że kompletnie nie była ona nam potrzebna i przez resztę dnia stanowi dla nas tylko problem. Wystarczy poświęcić parę sekund i skorzystać z dowolnego urządzenia, które może połączyć się z internetem, po to, by sprawdzić aktualne dane mapy opadów. Zbyt częste przebywanie na deszczu i chodzenie w mokrych ciuchach jest najczęstszą przyczyną przeziębienia i grypy szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Nie pozwól, by i ciebie to spotkało a mapa opadów ci w tym pomoże. Właśnie dlatego mapa opadów działa na każdym telefonie, tablecie i komputerze i jest zupełnie darmowa.

Mapa opadów jest uaktualniana co 5 minut, dzięki temu informacje na niej zawsze są świeże i wiarygodne. Mapa opadów w okresie jesiennym stanowi również bardzo dobry przewodnik dla grzybiarzy. Dzięki niej możesz sprawdzić jak intensywne były opady deszczu w interesującym cię regionie oraz jaka była temperatura, dzięki temu możesz oszacować i zaplanować kiedy najlepiej wybrać się na grzyby i kiedy będzie ich najwięcej. Dzięki mapie opadów dowiesz się także czy nie złapie cię w lesie ulewa lub burza!

mapa opadow

Dla kogo przeznaczona jest mapa opadów?

Jak już wspominaliśmy mapa opadów jest idealna dla grzybiarzy, jednak z pewnością każdy znajdzie na niej coś dla siebie, głównie dlatego, że oprócz informacji na temat deszczu zawiera szereg innych informacji takich jak: kierunek i intensywność wiatru, wielkość i rodzaj fal, ciśnienie, temperaturę, widoczność, a także zdjęcia satelitarne oraz specjalnie wyznaczone miejsca do uprawiania sportów wodnych oraz powietrznych. Postaraliśmy się, aby umieszczona na naszej stronie mapa opadów zadowoliła każdego, a także aby przydała się w każdej sytuacji, w każdym miejscu na świecie. Kolejną ważną rzeczą jest łatwość jej użytkowania. Nie wymaga specjalistycznego sprzętu, instalowania dodatkowych programów, ani zaawansowanej umiejętności korzystania z internetu. Dlatego świetnie nadaje się dla dzieci, dorosłych oraz osób starszych. Najczęściej mapa opadów staje się przydatna każdemu kto planuje wyjście z domu, piknik lub imprezę na świeżym powietrzu. Jest także przydatna dla rodziców, którzy nie chcą, by ich pociechy zmokły i przeziębiły się. Wystarczy rano sprawdzić naszą stronę na telefonie a mapa opadów wskaże ci wszystkie informacje, dzięki którym spakujesz dziecku parasolkę do plecaka lub założysz kurtkę z kapturem. Będąc na wakacjach, bądź weekendowym wyjeździe, również warto pamiętać o mapie opadów, po to, by w pełni skorzystać z przygotowanego przez nas wyjazdu, nie dać się zaskoczyć i rozsądnie zaplanować swoją podróż. Biorąc pod uwagę również deszcz wyznaczysz sobie idealne dni na plażowanie, zwiedzanie miasta oraz zwiedzanie wnętrz zabytków. Mapa opadów to po prostu niezbędnik każdego podróżnika.

Dzięki wielu innym funkcją mapy opadów takich jak radar burz będziesz mógł bezpiecznie wrócić do domu zanim znajdziesz się w centrum jednej z nich. Korzystając na bieżąco z mapy burz w porę znajdziesz odpowiednie schronienie przed niechcianą burzą, bądź poinformujesz swoje dziecko o tym, by szybko wracało do domu, ponieważ burze najczęściej przytrafiają się latem, kiedy to każdy beztrosko przebywa na zewnątrz a potrafią być naprawdę bardzo niebezpieczne.

Jak działa mapa opadów ?

W jaki sposób działa mapa opadów ? Prosty ! Kolorowy pasek w prawym dolnym rogu pokazuje intensywność wybranego przez ciebie zjawiska od tych występujących z najmniejszą intensywnością- kolor niebieski do tych najmocniejszych- kolor fioletowy. Mamy tam także jednostkę, którą poprzez kliknięcie możesz dowolnie zmieniać. Ruch kresek na mapie wskazuje wiatr, jego intensywność oraz kierunek, dzięki czemu jesteś w stanie oszacować w którą stronę przemieszczają się chmury deszczowe i burzowe. Z lewej strony jest miejsce na wyszukanie interesującej nas lokalizacji- dowolnej z całego świata. Po przeciwnej stronie za pomocą + i – możesz mapę przybliżyć, bądź oddalić (w tym celu można również skorzystać z myszki touchpad), pod tą opcją jest rząd wielu funkcji, które posiada mapa opadów. Możesz sprawdzić na niej dosłownie wszystko! Wystarczy wybrać te, które cię interesują a mapa automatycznie zmieni się w radar fal, bądź mapę pogodową i automatycznie dopasuje wszystkie informacje, kolory i jednostki. Na samym dole znajduje się również pasek, który pokazuje przewidywaną prognozę pogody na następne minuty a nawet dni. Jest to oszacowane za pomocą badania kierunku wiatru i wędrówki chmur. Specjalne radary znajdujące się na całym świecie za pomocą fal elektromagnetycznych zbierają te informację z atmosfery a następnie odnotowują je na mapie w postaci ruchomych punktów i aktualizuje te dane co 5 minut, dzięki czemu na naszej stronie informacje zawsze są bieżące, w przeciwieństwie do prognoz pogodowych w telewizji czy na innych prognozowych stronach internetowych.