Instrukcja obsługi radaru Windy.com

Witamy, w instrukcji obsługi radaru opadów windy. Na początku omówimy zmianę języka.

Zmiana języka i ustawienia ogólne

Na początku zmienimy język radaru na polski. W tym celu musimy kliknąć na 3 szczebelki w lewym górnym roku ekranu radaru. Po otwarciu się karty z opcjami na samym dole mamy wybór języka (language), który wybieramy na “polszczyzna”.  Na górze możemy wybrać w jakich jednostkach będą nam się wyświetlały dane np. wiatr w km/h.

Prognoza pogody oraz Opady w czasie rzeczwistym

Następnie zajmiemy się ustawieniem odpowiedniego opcji naszego radaru.

1. Jeżeli chcemy zobaczyć gdzie pada w tej chwili wybieramy ustawienie “radary, błyskawice”. W tej opcji możemy zobaczyć dokładne dane o tym gdzie właśnie teraz pada deszcz lub śnieg oraz gdzie są burze. 

2. Możemy również zobaczyć prognozę opadów na następne dni. Gdy wybierzemy w menu “deszcz, burza” pokaże nam się niedokładna mapa opadów. Przy pomocy playera na dole możemy wyświetlić sobie przebieg pogody na następne dni. 

Opady w czasie rzeczwistym

Tutaj możemy zobaczyć bardzo dokładne opady oraz ilość opadów na metr kwadratowy. Wystarczy zbliżyć mapę w wybrane miejsce lub wpisać nazwę miejscowości. Legenda jest widoczna w prawym dolnym rogu. 

Burze w czasie rzeczywisym

Dodatkowo na tej mapie możemy również zaobserwować burze. Błyskawice sygnalizują pojedyncze wyładowania atmosferyczne. Przy włączonym dźwięku można nawet usłyszeć gdy pojawiają się nowe wyładowania na mapie.

Prognoza opadów oraz burz

Po wybraniu opcji “Deszcz, burza” zobaczymy mapę z prognozą opadów na następne dni. Suwakiem na dole możemy przesunąć na dowolny dzień lub godzinę. 

Na tej mapie mamy możliwość sprawdzenia prognozy pogody na kilka dni. Możemy również zobaczyć gdzie może padać śnieg lub gdzie mogą wystąpić burze. Śnieg jest oznaczony ikonkami śniegu a burze można poznać po błyskawicach. Mapa również pokazuje ilość opadów oraz kierunek wiatru. 

Prognoza opadów deszczu oraz śniegu w polsce
Prognoza opadów oraz burz na bliskim wschodzie
Prognoza obfitych opadów deszczu w USA

Prognoza pogody i wybór miejscowości

Na mapie również możemy wybrać miejscowość, dla której chcemy sprawdzić pogodę / prognozę opadów. W tym celu wystarczy wpisać nazwę miejscowości w okienku w lewym górym rogu oraz wybrać miejscowość

Radar przeniesie nas do wybranej miejscowości i pokaże nam pogodę na kilka następnych dni.

Powróć do radaru opadów